Zámek Kamenice nad Lipou farní kostel Všech svatých kaple sv. Máří Magdaleny na Brádle

FARNÍ CHARITA KAMENICE NAD LIPOU

Z HISTORIE

Farní charita v Kamenici nad Lipou byla založena v roce 1992  a je součástí Římskokatolické církve. Jejím posláním je služba milosrdné lásky a pomoci bližnímu v nouzi, která vychází z křesťanských zásad, a to bez ohledu na příslušnost k rase, národnosti, politické příslušnosti nebo náboženství. Na počátku této iniciativy stála paní Zdislava Laňková – její první ředitelka, P. Pavel Šimák a Marie Hronová. První činností Farní charity byl sběr šatstva, drobná dobrovolná pečovatelská služba a půjčování knížek z farní knihovny.

V roce 1997 byla v budově fary svépomocí, brigádami farníků, vybudována ze starého skladiště místnost pro činnost Farní charity, která slouží jako kancelář vedení, zázemí pro pečovatelky a kontaktní místo pro zájemce o pečovatelskou službu. Tato místnost byla vysvěcena panem děkanem Ladislavem Daňkem 17. října 2007. Ředitelem a zároveň pečovatelem se stal Jan Šimák, který zpočátku zajišťoval pečovatelskou službu pro 3 až 4 klienty.

V roce 2001 byla pečovatelská služba rozšířena, získali jsme samostatnou právní subjektivitu a nastoupily první profesionální pečovatelky. V roce 2002 jsme převzali klienty státní pečovatelské služby. Od roku 2007 je tato služba registrovanou službou podle nového zákona č. 108/2006 - o sociálních službách.

SOUČASNOST

V současné době je hlavní činností Farní charity pečovatelská služba. Součástí pečovatelské služby je půjčovna kompenzačních pomůcek. Další  činností je sběr šatstva a dalších věcí a organizování humanitárních sbírek na pomoc potřebným doma i v zahraničí. K zabezpečení dostatečného množství finančních prostředků se koná každoročně Tříkrálová sbírku na Charitu. Farní charita je samostatným právním subjektem, organizačně spadá pod Diecézní charitu České Budějovice.

Bližší informace o činnosti Farní charity se dozvíte na samostatných webových stránkách:  Farní charita Kamenice n.L.

Spravované farnosti